Mundial 2022 - Aktualności

Baraże rozstrzygnięte: Ronaldo zagra w Brazylii

19.11.2013 22:49

W najciekawszym, rewanżowym meczu barażowym Portugalia pokonała Szwecję 3:2 (w pierwszym meczu było 1:0 dla Portugalczyków) i zapewniła sobie awans na Mundial 2014. W zasadzie można napisać Zlatan Ibrahimovic - Cristiano Ronaldo 2:3, bo wszystkie gole w tym meczu padły za sprawą największych gwiazd obu reprezentacji.

W innych spotkaniach Chorwaci nie dali szans Islandii pokonując rywali 3:0, mimo że od 38 minucie grali w osłabieniu bez swojego asa w ataku: Mandżukicia. W pierwszym meczu był bezbramkowy remis, więc Chorwacja zagra w czerwcu Brazylii.

Emocjonujący był także pojedynek Rumunii z Grecją, zakończony ostatecznie remisem 1:1, ale w pierwszym spotkaniu Grecy u siebie wygrali 3:1 i mogli dzisiaj cieszyć się z awansu na Mistrzostwa Świata.

W ostatnim barażu Francuzi grali z Ukrainą. "Trójkolorowi" odrobili z nawiązką straty z pierwszego meczu, w którym przegrali 0:2. U siebie wygrali jednak 3:0, nie bez pomocy rywali, którzy prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu, a mimo tego ambitnie walczyli do końca.