Mundial 2022 - Aktualności

Niespodzianka w Kijowie: Ukraina bliżej Mundialu

16.11.2013 11:19

Ukraina pokonała w Kijowie faworyzowaną Francję 2:0 w pierwszym meczu barażowym, którego stawką jest miejsce w turnieju finałowym przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii.

Obie ekipy mecz kończyły w osłabieniu, ale czerwone kartki nie miały wpływu na wynik: Laurent Koscielny (Francja) i Ołeksandr Kuczer (Ukraina) musieli opuścić boisko w 90-tej minucie. Bramki padały wcześniej: w 61 minucie Zozulia ładnie wykończył akcję po podaniu Edmara, a w 82 minucie Jarmolenko wykorzystał rzut karny.

Ukraina - Francja 2:0 (0:0)

Bramki: Roman Zozulia (61), Andrij Jarmolenko (82-karny)

Czerwone kartki: Laurent Koscielny (Francja, 90), Ołeksandr Kuczer (Ukraina, 90)

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)