Mundial 2022 - Aktualności

Błędy i porażka Polaków na inaugurację z Senegalem

19.06.2018 18:57

Nieudany start zaliczyli "Biało-Czerwoni" na Mundialu w Rosji. Po dwóch błędach polskiej obrony przegraliśmy z Senegalem 1:2 i znów wracamy do historii "meczu nr 2 jako meczu o wszystko".

W pierwszej połowie Thiago Cionek niefortunnie interweniował i zamiast wybić piłkę na aut zmylił Wojciecha Szczęsnego i wpakował piłkę do własnej siatki.
W 60 minucie M'Baye Niang wykorzystał katastrofalne nieporozumienie polskiej obrony i strzelił do pustej bramki (choć chwilę wcześniej z tym zawodnikiem było zamieszanie ze zmianą - miał zejść, już przekroczył linię boczną ale wrócił na boisko..)

W końcówce nadzieje polskim kibicom dał Grzegorz Krychowiak, ale na więcej nie wystarczyło już czasu.. űle zaczęliśmy te mistrzostwa, ale mamy przed sobą jeszcze dwa spotkania. Szanse na awans nadal mamy.

Polska - Senegal 1:2 (0:1)
Bramki: Grzegorz Krychowiak (86) - Thiago Cionek (37.-sam), M'Baye Niang (60)

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak - Salif Sane, Idrissa Gueye
Sędziował: Nawaf Shukralla (Bahrajn)