Mundial 2018 - Aktualno¶ci

Błędy i porażka Polaków na inaugurację z Senegalem

19.06.2018 18:57

Nieudany start zaliczyli "Biało-Czerwoni" na Mundialu w Rosji. Po dwóch błędach polskiej obrony przegrali¶my z Senegalem 1:2 i znów wracamy do historii "meczu nr 2 jako meczu o wszystko".

W pierwszej połowie Thiago Cionek niefortunnie interweniował i zamiast wybić piłkę na aut zmylił Wojciecha Szczęsnego i wpakował piłkę do własnej siatki.
W 60 minucie M'Baye Niang wykorzystał katastrofalne nieporozumienie polskiej obrony i strzelił do pustej bramki (choć chwilę wcze¶niej z tym zawodnikiem było zamieszanie ze zmian± - miał zej¶ć, już przekroczył linię boczn± ale wrócił na boisko..)

W końcówce nadzieje polskim kibicom dał Grzegorz Krychowiak, ale na więcej nie wystarczyło już czasu.. ¬le zaczęli¶my te mistrzostwa, ale mamy przed sob± jeszcze dwa spotkania. Szanse na awans nadal mamy.

Polska - Senegal 1:2 (0:1)
Bramki: Grzegorz Krychowiak (86) - Thiago Cionek (37.-sam), M'Baye Niang (60)

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak - Salif Sane, Idrissa Gueye
Sędziował: Nawaf Shukralla (Bahrajn)