Błędy sędziowskie MŚ 2014

Spis pomyłek, kontrowersyjnych decyzji sędziów w Mundialu 2014

Poniżej w tabeli spis najważniejszych, mających realny wpływ na rezultat, pomyłek/dyskusyjnych decyzji sędziów w dotychczasowych spotkaniach Mundialu w Brazylii.

Ravshan Irmatov (Uzbekistan)
  • Nieuznany prawidłowo zdobyty gol przez Szwajcarów (odgwizdany spalony, którego nie było)
Peter O'Leary (Nowa Zelandia)
  • nieuznany, prawidłowo zdobyty gol dla Bośniaków w 20 minucie przez Edina dzeko. Sędzia dopatrzył się spalonego, którego absolutnie nie było.
Korea Płd. - Algieria
  • niezauważony faul w polu karnym na Feghoulim w 4 minucie i brak "jedenastki" dla Algierii
Chorwacja - Meksyk
  • Niezauważona obrona piłki ręką w polu karnym przez chorwackiego zawodnika "z pola", brak karnego dla Meksyku
Brazylia - Holandia
Djamel Haimoudi (Algieria)
  • W 3 minucie nie powinno być rzutu karnego dla Holandii tylko rzut wolny (Robben był faulowany poza polem karnym)