Mundial 2022 - Aktualności

Niemcy - Armenia 6:1, Reus nie zagra na MŚ

07.06.2014 08:19

Reprezentacja Niemiec rozgromiła Armenię 6:1, choć do przerwy było 0:0, w ostatnim swoim sparingu przed Mistrzostwami Świata w Brazylii.

Zwycięstwo okupione zostało niestety kontuzją Marco Reusa, który w 43 minucie niefortunnie stanął lewą nogą na murawie i naderwał ścięgna w stawie skokowym. Po badaniach okazało się, że uraz jest na tyle poważny, że jego udział w MŚ 2014 jest wykluczony. Jeszcze przed przerwą za asa BVB na boisko wszedł Lukas Podolski.

Do kadry Niemiec za Marco Reusa powołany został Shkodran Mustafi.

Po przerwie worek z bramkami rozwiązał Andre Schurrle w 52 minucie. Ormianie niespodziewanie wyrównali w 69 minucie, kiedy to rzut karny wykorzystał Hemrich Mchitarjan.

Strzelanie na całego rozpoczęło się chwile później: w 72 minucie Podolski, w 73' Hoewedes, w 76 min. Klose i w końcówce dwukrotnie Goetze pokonywali bramkarza rywali.

Warto wspomnieć o rekordzie Miroslava Klose, który strzelając 69 bramkę dla reprezentacji Niemiec (w 132 meczach) wyprzedził na liście najskuteczniejszych piłkarzy tego kraju legendarnego Gerda Muellera. Mueller na strzelenie 68 goli potrzebował jednak zaledwie 62 meczów.

Niemcy - Armenia 6:1 (0:0)

Bramki: Andre Schuerrle (52), Lukas Podolski (72), Benedikt Hoewedes (73), Miroslav Klose (76), Mario Goetze (82, 89) - Hemrich Mchitarjan (69-karny).

W innych wczorajszych sparingach Brazylia wygrała z Serbią 1:0, a Rosja z Maroko 2:0.

Zobacz wyniki wszystkich meczów towarzyskich finalistów MŚ 2014 przed rozpoczęciem turnieju

Polska - Litwa 2:1 w meczu towarzyskim

Ranking Elo: mniej znany, ale sprawiedliwszy od rankingu FIFA