Mundial 2022 - Aktualności

Niemcy mistrzami świata 2014!

13.07.2014 23:36

Reprezentacja Niemiec po dogrywce pokonała Argentynę 1:0 w finale Mundialu 2014! Dla naszych zachodnich sąsiadów to czwarty tytuł w historii. Poprzednio mundial wygrali w 1990 pokonując wtedy w finale ... Argentynę 1:0.

Niemcy od początku meczu prowadzili grę, ale to Argentyńczycy mieli lepsze sytuacje bramkowe.

W 21 minucie powinno być 1:0 dla Argentyny. Fatalnie w kierunku Neuera podawał głową Kroos, piłkę przejął Gonzalo Higuain, ale najwyraźniej zapomniał chwilowo jak się wykańcza akcje sam na sam i oddał niecelny strzał z kilkunastu metrów.

W 30 minucie piłka wpadła do siatki strzeżonej przez Neuera po strzale Higuaina, ale piłkarz "Albicelestes" był na spalonym w momencie podania Lavezziego i sędzia słusznie bramki nie uznał.

Tuż przed przerwą Hoewedes uderzył z kilku metrów głową po dośrodkowaniu Kroosa a piłka trafiła w słupek, następnie w Muellera i prosto w ręce Romero. Nawet gdyby futbolówka wpadła do siatki to sędzia boczny i tak dopatrzył się spalonego, zresztą słusznie.

Na początku drugiej odsłony bliski wpisana się na listę strzelców był Lionel Messi, ale uderzył minimalnie obok słupka po dograniu Biglii. Kolejne długie minuty przepełnione były głownie walką o każdy centymetr boiska i choć mecz toczył się w szybkim tempie to brakowało dobrych akcji pod bramkami.

W 82 minucie Kroos był bliski wyprowadzenia Niemców na prowadzenie, jednak po dobrym dograniu Oezila uderzył płasko obok słupka.

Żółte kartki: 2-2

Na samym początku dogrywki Romero popisał się kapitalną paradą po mocnym i celnym strzale Schuerrle.
W 97 minucie błąd w ustawieniu linii obrony niemieckiej miał okazję wykorzystać Palazio. Niestety nie zdołał dobrze przyjąć piłki i w sytuacji sam na sam mógł tylko próbować przelobować Neuera, ale piłka spadła obok bramki.

Wyczekiwany przez około 70 tysięcy kibiców pierwszy gol padł w 113 minucie. Rajd z piłką przez kilkadziesiąt metrów zaliczył Scheurrie, podał kapitalnie do Mario Goetze, który popisał się genialnym wykończeniem: przyjął piłkę na pierś i z powietrza z ostrego kąta strzelił na dłuższy słupek nie dając szans Romero.

Piłkarzom "Albicelestes" zabrakło już czasu na wyrównanie i to Niemcy zostali Mistrzami Świata 2014!.