Mundial 2022 - Aktualności

Niesamowita, monstrualna porażka Brazylii z Niemcami

08.07.2014 23:48

Reprezentacja Niemiec rozgromiła Brazylię aż 7:1 w pierwszym meczu półfinałowym Mundialu 2014.

Wyrównane było tylko pierwsze 10 minut tego meczu, gdy obie drużyny walczyły ze sobą na równym poziomie i nic nie zapowiadało armageddonu "Canarinhos".
W 11 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Kroos, żaden z Brazylijczyków nie pilnował Muellera i Niemiec bez problemu strzelił swojego piątego gola na tym turnieju.

7 minut tego spotkania, pomiędzy 23-cią a 29-tą przejdą do historii futbolu. W tym czasie Niemcy strzelili kolejne cztery bramki rywalom i po niespełna pół godzinie gry mecz był w zasadzie rozstrzygnięty.

W 23 minucie po koronkowej akcji naszych zachodnich sąsiadów Mueller trącił piętą piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Kroosa, ta trafiła do Miroslava Klose, który zdobył swojego 16-tego gola na Mistrzostwach Świata co oznacza, że stał się najlepszym strzelcem w historii Mundialu. Do tej pory z 15-toma golami był ex-eqo z Ronaldo.

Już minutę później było 3:0 dla Niemiec: zza pola karnego uderzał celnie Kroos. W 26 minucie Fernandinho stracił piłkę przed własnym polem karnym, przejął ją Khedira, który podał do Kroosa, a ten strzelił kolejnego gola dla Niemiec.

Zaledwie 3 minuty później Niemcy prowadzili już 5:0: mądrze zachował się w polu karnym Oezil, który podał do tyłu do niepilnowanego Khediry, a ten dopełnił formalności.

W drugiej połowie Brazylijczyków dwukrotnie dobił jeszcze André Schürrle. Dopiero przy wyniku 0:7 "Canarinhos" byli w stanie zdobyć bramkę honorową: w 90 minucie udało się to Oscarowi, ale spora w tym zasługa Boatenga, który odpuścił rywalowi w polu karnym.

Brazylia nie istniała. "Canarinhos" grali bez kontuzjowanego Neymara oraz bez swojego kapitana Thiago Silvy, pauzującego za żółte kartki, ale grali przeciwko Niemcom jedenastu na jedenastu. Wynik wygląda natomiast tak, jakby Brazylijczycy grali co najmniej bez dwóch piłkarzy na boisku.

Brazylia - Niemcy 1:7 (0:5)