Mundial 2022 - Aktualności

Porażka gospodarza w meczu otwarcia Mundialu 2022

20.11.2022 19:08

Zgodnie z oczekiwaniami (choć wbrew plotkom o przekupieniu meczu) w spotkaniu otwierającym Mistrzostwa Świata Katar uległ po mało emocjonującym, nudnym spotkaniu Ekwadorowi 0:2.

Oba gole jeszcze w pierwszej połowie strzelił Enner Valencia (w 16 minucie z karnego i drugą w 31 minucie). Valencia miałby nawet hat tricka na koncie, ale jego bramkę z trzeciej minuty anulowano po analizie VAR dopatrując się minimalnego spalonego.

Katar przez cały mecz nie oddał ani jednego celnego strzały na bramkę rywali, piłkarze Ekwadoru z resztą także tutaj się nie popisali i zanotowali tylko trzy strzały celne.

To spotkanie pokazało "emocje" z jakimi zapewne będziemy mieli do czynienia w większości meczów jakie nam przyjdzie oglądać podczas tego Mundialu..

Garstka kibiców z Ekwadoru żywiołowo reagowała na poczynania swojego zespołu, z drugiej strony była garstka kibiców katarskich i reszta stadionu wypełniona osobnikami w tradycyjnych strojach kraju gospodarza mistrzostw, którzy w sporej części opuścili i tak trybuny w połowie drugiej części spotkania..

Zobacz: terminarz i wyniki MŚ 2022