Mundial 2022 - Aktualności

Brazylia pokonała Kolumbię 2:1

05.07.2014 00:00

Zacięta walka, dużo fauli i emocje do końca: tak wyglądał drugi dzisiejszy ćwierćfinał MŚ 2014, w którym zmierzyli się gospodarze imprezy, Brazylijczycy z Kolumbią. Górą byli ci pierwsi, którzy pokonali rywali 2:1.

W mecz doskonale weszli "Canarinhos": w 7 minucie po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego słabo pilnowany Thiago Silva tylko dołożył nogę i dał prowadzenie swojej drużynie.

Na kolejnego gola kibice w Fortalezie czekali do 69 minucie: David Luiz z 25. metrów pięknie strzelił z rzutu wolnego i choć Ospina wyciągnął się jak struna nie był w stanie sięgnąć piłki zmierzającej w samo okienko.

Nadzieje w serca kolumbijskich kibiców wlał w 80 minucie James Rodriguez, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Julio Cesara na Baccy.
Dla Rodrigueza był to już szósty gol na tych mistrzostwach i Kolumbijczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Mundialu 2014.

Do końca meczu nie obaczyliśmy już więcej bramek mimo dużego wysiłku kolumbijskich piłkarzy, którzy wszystkimi siłami starali się doprowadzić do remisu i dogrywki.

Brazylia gra dalej, rewelacyjna do tej pory Kolumbia została zatrzymana.

Niemcy pierwszym półfinalistą Mundialu 2014!