Mundial 2022 - Aktualności

Niemcy pierwszym półfinalistą Mundialu 2014!

04.07.2014 19:54

Reprezentacja Niemiec po golu Matsa Hummelsa pokonała Francję 1:0 i została pierwszym półfinalistą Mistrzostw Świata w Brazylii.

Pierwszą dobrą okazję bramkową mieli w 7 minucie Francuzi, jednak Benzema w dogodnej sytuacji nie skierował piłki w światło bramki. Zemściło się to bardzo szybko: w 12 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Kroos, a w polu karnym francuscy obrońcy w ogóle nie pilnowali Hummelsa, który strzałem głową nie dał żadnych szans Llorisowi.

Utrata gola dłuższy czas blokowała mentalnie "Trójkolorowych". Dopiero w 34 minucie Francuzi mieli okazję na wyrównanie, jednak Neuer kapitalnie obronił strzał Valbueny, a dobitkę Benzemy zablokował Hummels.

To był drugi i ostatni celny strzał Francuzów w pierwszej połowie. Niemcy z kolei oddali ich 5, ale tylko Hummels cieszył się ze zdobycia gola.

Druga połowa to trochę ciekawsza gra z obu stron, ale już bez żadnej bramki.
W końcowych minutach Niemcy mogli co najmniej dwukrotnie przypieczętować swoje zwycięstwo, ale Schuerrle zmarnował dwie "setki".

W 94 minucie Benzema mógł zostać bohaterem swojej drużyny, bardzo dobrze strzelił z ostrego kąta, jednakże Neuer był dzisiaj nie do pokonania.