Mundial 2022 - Aktualności

Czerwony mecz w Podgoricy: Ukraina lepsza od Czarnogóry

07.06.2013 22:35

Czarnogóra Ukraina Mundial 2014W drugim dzisiejszym meczu grupy H el. MŚ 2014 Ukraina pokonała na wyjeździe Czarnogórę 4:0.

Wynik sugerowałby łatwe zwycięstwo Ukraińców, ale duża w tym zasługa dwóch czerwonych kartek, jakie na swoje konto przyjęli ich rywale.
Nasi wschodni sąsiedzi także nie kończyli meczu w komplecie. W 45 minucie w przepychanki wdał się Roman Zozulia i piłkarz z Ukrainy przedwcześnie opuścił boisko.

Mimo gry w osłabieniu to Ukraińcy wyszli na prowadzenie w 52 minucie po golu Garmasza. Taki obrót spraw zaczął irytować liderów naszej grupy eliminacyjnej.

W 66 minucie Czarnogórcy doprowadzili do wyrównania, ale w czerwonych kartkach. Boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Vladimir Volkow.
Na boisku zrobiło się luźniej, a to bardziej odpowiadało piłkarzom z Ukrainy, którzy w 77 minucie podwyższyli wynik na 2:0 po golu Konoplianki.

Cztery minuty później zawodnicy z Czarnogóry "odwdzięczyli" się, ale znów czerwonym kartonikiem. Także za drugą żółtą kartkę do szatni musiał zejść Savo Pavicevic.

Grę 10:9 lepiej wykorzystali Ukraińcy, którzy wbili rywalom jeszcze dwa gole dopełniając dzieła zniszczenia.
Dzięki trzem punktom wywalczonym w Podgoricy piłkarze z Ukrainy przesunęli się na trzeciej miejsce w tabeli spychając niżej "Biało-Czerwonych".

Czarnogóra - Ukraina 0:4 (0:1)
Denys Garmasz 52, Jewhen Konoplianka 77, Artem Fedecki 85, Roman Bezus 90+2.

Czerwone kartki: Roman Zozulia (Ukraina, 45), Vladimir Volkov (Czarnogóra, 66), Savo Pavicevic (Czarnogóra, 81).