Mundial 2022 - Aktualności

Przegrany remis Polski z Mołdawią...

07.06.2013 22:05

Polska Mundial 2014Niemiłą niespodziankę sprawili "Biało-Czerwoni" w Kiszyniowie zaledwie remisując 1:1 z Mołdawią w meczu eliminacji do przyszłorocznego Mundialu.
Taki wynik w praktyce pozbawia naszą reprezentację szans na awans do finałów MŚ. Mamy jeszcze w teorii szanse nawet na pierwsze miejsce ale to mało realne..

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 7 minucie Jakub Błaszczykowski wykorzystał idealne prostopadłe podanie i nie dał szans bramkarzowi rywali. Podopieczni Waldemara Fornalika wyraźnie przeważali i mieli wiele dobrych sytuacji bramkowych.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i niestety po błędzie polskich obrońców w 37 minucie wyrównał Sidorenco.
Chwilę później piłkarze z Mołdawii powinni mieć rzut karny, ale sędzia nie dopatrzył się faulu polskich obrońców.

Druga połowa nic nie zmieniła na tablicy wyników. Z jednej strony niemoc "Bało-Czerwonych" a z drugiej uskrzydleni dopingiem kibiców i korzystnym wynikiem mołdawscy piłkarze.

Mołdawia - Polska 1:1 (1:1)