Mundial 2022 - Aktualności

Remis Polski na początek Mundialu

22.11.2022 19:00

Komentarze

Polska zremisowała bezbramkowo z Meksykiem w pierwszym spotkaniu MŚ w Katarze. Wielka szkoda niewykorzystanego karnego przez Roberta Lewandowskiegow z 58 minuty, który nietypowo nie strzelał w charakterystyczny dla siebie sposób ze zwolnieniem rozbiegu i bramkarz meksykańskiej drużyny wyczuł jego intencje.

Przeważającą stroną byli w przebiegu całego spotkania nasi przeciwnicy (większy procent posiadania piłki, więcej strzałów) więc mimo wszystko remis dla naszej drużyny jest wynikiem akceptowalnym..

Kolejne spotkanie w sobotę z Arabią Saudyjską, niespodziewanym pogromcą Argentyny.

Porażka gospodarza w meczu otwarcia Mundialu 2022

20.11.2022 19:08

Komentarze

Zgodnie z oczekiwaniami (choć wbrew plotkom o przekupieniu meczu) w spotkaniu otwierającym Mistrzostwa Świata Katar uległ po mało emocjonującym, nudnym spotkaniu Ekwadorowi 0:2.

Oba gole jeszcze w pierwszej połowie strzelił Enner Valencia (w 16 minucie z karnego i drugą w 31 minucie). Valencia miałby nawet hat tricka na koncie, ale jego bramkę z trzeciej minuty anulowano po analizie VAR dopatrując się minimalnego spalonego.